Firma JAB powstała w 1956 roku. Produkowała wyroby w zakresie usług dla ludności oraz kooperacji z zakładami państwowymi. W latach 60-tych zakres produkcji poszerzył się o części zamienne do pojazdów mechanicznych w wyniku rozpoczęcia produkcji eksportowej przegubu Cardana do ZSRR. W latach 80-tych na skutek zmiennych przepisów formalnoprawnych zakład produkował części zamienne (w rozszerzonym zakresie) do pojazdów mechanicznych oraz elementy złączne (kołki walcowe) poprzez Centralę Zbytu.

Począwszy od 1991 roku zakład znajduje się w Rudzicy k. Bielska-Białej. Na skutek zmian politycznych (uwolnienie rynku) oraz importu używanych środków transportu oferta zakładu w zakresie części zamiennych poszerzyła się z dwóch typoszeregów i 3 wyrobów do 3 typoszeregów i ponad 150 wyrobów rynkowych rozprowadzanych na terenie całego kraju i państw ościennych. Wyroby naszej firmy znane są wśród naszych klientów jako "produkty w pomarańczowych opakowaniach", ponieważ od wielu lat Firma JAB stosuje ten sam wzór opakowań, charakteryzujący się tym właśnie kolorem.

Pod koniec lat 90-tych wielokrotnie wzrosła produkcja kooperacyjna, która stanowi obecnie główny element Naszej działalności. Od momentu rozszerzenia oferty o wykonywanie usług, firma ukierunkowała swoje działania na produkcję małoseryjną. Wykorzystując operacje toczenia, wiercenia, frezowania oraz szlifowania wykonujemy detale pod indywidualne zamówienia klienta.

Naszym atutem jest pełna kompleksowość wykonywanych zleceń przy zachowaniu optymalnego czasu realizacji. Realizację zamówień przeprowadzamy na podstawie otrzymanej dokumentacji, na obrabiarkach CNC sterowanych numerycznie, wykorzystując najlepszy gatunkowo materiał.

Wiele lat obecności na rynku zaowocowało współpracą z firmami, od których pozyskujemy dobry i pewny jakościowo materiał w konkurencyjnych cenach /Batech, Centrostal, IMS Stalserwis, Proal/, które wykonują dla nas usługi w zakresie nawęglania i hartowania /Bodycote, Redor/ oraz pokryć ochronnych /Elbit, Gal, Ponar Żywiec/.

Efektami naszych starań jest wieloletnia kooperacja, w której działamy z firmami takimi jak:

Firma JAB w chwili obecnej zatrudnia 25 osób.